Designový stolek za pár korun

Když kocour není doma, tak myši mají pré 🙂 Takže když manžel jednou odjel na služebku, nelenila jsem a vrhla se na úpravu našeho obýváku, samozřejmě jako překvapení…

Už je to nějakou dobu, ale pořád jsem nejvíce hrdá na můj DIY konferenční stolek. Když jsme se nastěhovali k nám domů, využívali jsme staré žluté LACK stolky z IKEY s tím, že si brzy koupíme nějaký nový, krásný designový… Jenže žádný nesplňoval naše kritéria a když už ano, tak stál nemalý peníz, takže vždy dostalo přednost něco jiného…

VŠE OSTATNÍ MĚLO POŘÁD PŘEDNOST

A hlavně pořád jsme to odkládali a odkládali… Poznáváte se? Když něco neuděláme hned, tak většinou se to stále odsouvá až na úplný závěr to do listu… Každopádně obývák prostě potřeboval zásah – dokoupit jednu skříňku k TV stolku, protože moje nadšení minimalismem se v tomto případě neosvědčil a prostor potřeboval druhý kus nábytku a hlavně úložného prostoru.

Co je ale hlavní – objevila jsem konečně vysněný stolek a to na Pinterestu jednoduchý IKEA HACK. A tak jsme nelenila vyrazila do IKEY a pak do blízké Castoramy (jsme na hranicích s Polskem a je to něco jako naše OBI ale vybavenější), nakoupila materiál a pustila se do toho.

Využila jsem:

  • stolík IKEA LACK
  • prkennou podlahu z Castoramy za 30 zl
  • montážní lepidlo
  • průhledné mořidlo

Prkna jsem naměřila na délku stolu a pomocí šuflery si udělala rovnou čáru. Poté jsem jednotlivá prkna uřezala přímočarou pilkou, zabrousila hrany hrubým pilníkem a poté ještě jemným smirkovým papírem. Koupila jsem také průhledné mořidlo a tím dřevo 2 x namořila (to aby byly prkna odolné proti polití apod.). 

Po zaschnutí obou vrstev jsem nanesla montážní lepidlo po celé ploše stolku, prkna do sebe zacvakala, nalepila a zatížila těžkými encyklopediemi a nechala schnout do druhého dne.

ORIGINALITA NAD UMĚLÝ DESIGN Z KATALOGŮ

Nový originální stolek vyšel cca na 7 stovek, kromě prken na něj můžete nalepit i samolepicí fólii například s motivem kamenů, udělat na něj mozaiku, nebo dát sklo a pod něj třeba fotografie…

Tenhle stolek už máme několik let a kromě přirozeného ztmavnutí dřeva pořád vypadá moc krásně. Ladí nám s interiérem a jen tak někde ho nenajdete. Designové kousky nemusí být vždy drahé. Může to být i něco originálního co sami vytvoříte, předěláte nebo upcyklujete. 

Právě osobité věci dělají domov tím VAŠÍM a odlišují jej od dokonalých katalogových domů, které vídáte na internetu. Nesnažte se napodobovat mrtvé plakáty, ale zkuste vdechnout vašemu interiéru duši a žít v souladu s domovem. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *